Lužické hory

Lužické hory

GTranslate

Czech English French German Polish Russian

Náhodně z galerie

Kontakty

Alena Dvořáková
Žofín 6
Horní Podluží
407 57

Alena Dvořáková
+420 607 831 542
+420 412 379 454

Karel Dvořák:
+420 721 824 307
+420 412 379 454

kozi.farma@tiscali.cz
info@kozifarma-zofin.cz

 

facebook_greenFacebook

skype: KoziFarmaZofin

rajce-net_400x322 Galerie Rajče

Aktuality
Nový přírůstek na farmě
Neděle, 4. ledna 2015 16:22

Protože máme málo psů ( dva bílé švýcarské ovčáky) pořídili jsme si ještě domácího mazlíčka . fenečku čivavy.

HPIM5267

 
Kokosy(ky) na sněhu
Úterý, 25. prosince 2012 23:34

Konečně přišla zima a s ní i sníh. Na bílém sněhu se krásně vyjímají naše dvě hnědé kozy - Lída a Mína. Kontrast je vskutku příkladný.

 • kokosy_kokosky_na_snhu

 
Kozí farma opět v TV
Neděle, 2. prosince 2012 18:13

Vážení a milí přátelé, do našeho kráje opět zavítala ústecká Tv. Natočila zde velmi zajímavý dokument Dva v jednom městě, ve kterém samozřejmě nemůže chybět ani zmínka o Kozí farmě Žofín.

Vyšetříte-li si v předvánočním shonu malou chvilku času, jukněte se na něj, určitě stojí za vidění. Stačí kliknout na obrázek...

Tolstejnske_panstvi

PS: Pěkné pokoukáníčko:)

 

 
Dobrovolný brigádník na farmě
Čtvrtek, 10. května 2012 19:44

Pomoc jako wwoofer na Kozí farmě Žofín 27.4 - 29.4.2012

Již delší dobu jsem měl pocit, že bych se měl zapojit do rozvoje a podpory farmářů, kteří se rozhodli k návratu k přírodě a snaží se žít v souladu s přírodou. Zaregistroval jsem se jako wwoofer a napsal na Kozí farmu Žofín. Dohodli jsme se a strávil jsem na kozí farmě náročný, ale nádherný prodloužený víkend. V pátek večer jsem začal s panem domácím úklidem kozích bobků. Velice dbají na to, aby byly kozy v čistotě. Potom jsem kartáčoval kozy a podle pořadníku je po jedné pouštěl k paní domácí na dojení. Každá koza má svoje jméno a slyší na ně. Koza má svoje nálady a svoje povahové rysy stejně jako člověk. V sobotu jsem vykydal hnůj v jednom kozím chlívku a odpoledne jsem čistil zářivky...aby bylo jasno. V sobotu ráno a večer jsem už připravoval kozy na dojení sám a uvolnil panu domácímu ruce. V neděli jsem čistil okapy od listí a pečlivě vyklidil kozí porodnici...a mnoho dalších drobných prací. V neděli jsem také připravoval ráno a večer kozy na dojení. Odměnou za mojí práci bylo dobré jídlo, výborná syrovátka a domácí sýry, velmi pěkné ubytování a přátelští domácí. Odjížděl jsem v pondělí velmi brzy ráno se slzami v očích. Viděl jsem a zkusil obyčejný život na kozí farmě. Práce je tady od rána do večera a někdy i v noci. Na farmě neexistuje padla, práce je  náročná, ale přesto lidé tuto práci dělají rádi a s láskou. Odměnou pro ně je pohyb na čerstvém vzduchu, domácí produkty bez éček a velmi blízký vztah ke zvířatům a přírodě. Už se těším, že se tam opět vrátím k těmto báječným lidem a kozám Janičce, Dáše, Růžence, Rebece, Petře, Božce.....a dalších.
 
Farmářské trhy Varnsdorf
Čtvrtek, 10. května 2012 19:33
První letošní farmářské trhy se konaly ve Varnsdorfu v zahradě restaurace Střelnice. Vzhledem k tomu, že je to prakticky v centru města, byla účast místních obyvatel poměrně vysoká. Mezi přírodními produkty vynikaly obzvláště naše kozí sýry, po kterých se jen zaprášilo. Jsme rádi, že naše sýry všem chutnají.
 • 1.farmarske_trhy_2012_Varnsdorf

 
Sýrová sezona se rozjíždí
Čtvrtek, 10. května 2012 19:24

Po dlouhé zimní přestávce jsme už zahájili výrobu a prodej sýrů a už se trousí první nedočkaví zákazníci.

 • Prvni_letosni_zakaznik

 
Alenka z USA v kozí říši divů
Úterý, 27. března 2012 20:58

Alice, která pochází až z USA, na naší kozí farmě pobyla 14 dní jako dobrovolná brigádnice. Tato mladá dáma cestuje po Evropě a sbírá zkušenosti z kozích farem. V budoucnu totiž plánuje, že si založí svou vlastní. K nám přiletěla z irského Dublinu a od nás pojede na farmu do Německa.

Bylo znát, že Alice není ve světě zvířat žádným nováčkem. Byla nám totiž výtečnou pomocnicí, což je při naší fyzicky i časově náročné práci doslova k nezaplacení. Na oplátku si od nás Alice určitě odnesla nejen nezapomenutelné zážitky s našimi kozami a kůzlaty, ale také nové poznatky, které bude moci při své obětavé práci na jiných farmách zužitkovat.

 

PS: A my jí přejeme, aby se jí sen o vlastní kozí farmě brzy splnil!

 

 • Alice_a_jeji_kamaradky
 • V_zajeti_kuzlat
 • Alice_pri_praci

 
Souznění mláďat
Středa, 22. února 2012 16:09

Lidská i zvířecí mláďata si k sobě vždy najdou cestu. Chvilku to sice trvá, ale nakonec se zkamarádí a vesele spolu dovádějí.

 • Deti_a_kuzlata
 • Deti_a_kuzlata_2

 
Španělská exotika
Pátek, 10. února 2012 01:30
Pomoc ze zahraničí
Naše farma je registrována v databázi organizace WWOOF (www.wwoof.cz) , kde jsou hostitelské farmy a zájemci o dobrovolnou brigádu na farmách. Naší farmu si vybraly tři studentky veterinární školy ze španělské Barcelony a tento týden nám pomáhají při úklidu stájí a hlavně při porodech kůzlat. A na nedostatek práce si nemohou stěžovat, protože každý den jsou minimálně 2-3 porody. Určitě jim takto získaná praxe pomůže při jejich studiu.
Naše kozí farma je registrována v celosvětové databázi organizace WWOOF, ve které se nachází jak hostitelské farmy, tak i případní zájemci o dobrovolnou brigádu na těchto farmách. Naši kozí farmu si vyhlédly tři studentky veterinární školy ze španělské Barcelony a tento týden nám již pomáhají nejen při úklidu stájí, ale - a to vydatně - při porodech kůzlat. Na nedostatek práce si exotické slečny stěžovat rozhodně nemohou, protože každý den asistují minimálně u dvou až tří porodů. Věříme, že jim takto nabytá praxe pomůže při jejich dalším studiu.
 • Alba_Arancha_a_Sara
 • kozi_idylka

 
Kůzlátka už přicházejí na svět ...
Neděle, 29. ledna 2012 17:38
Vsobotu krátce po poledni přivedla naše Terezka na svět dvě kůzlátka – kozlíka a kozičku. A ještě pořádně neskončila, už se na svět drala kůzlátka od Bóžy – také 2 a také kozlík a kozička. Příští sobotu má rodin dalších 11 koz.
Tuto sobotu krátce po poledni přivedla naše Terezka na svět dvě kůzlátka: kozlíka a kozičku. A ještě pořádně neskončila a už se na svět drala kůzlátka její stájové družky Bóžy. Opět dvě a také kozlík s kozičkou. A příští sobotu má rodit dalších 11 koz ze stáda. To budeme mít na farmě veselo :)
 • Prvni_letosni_kuzle
 • deti_Terezky

 
Šťastné a veselé...
Středa, 21. prosince 2011 14:02

 

...a jsou tu opět Vánoce a s nimi i konec roku 2011!
Děkujeme všem našim věrným zákazníkům, pomocníkům i přátelům Kozí farmy Žofín za celoroční přízeň, kterou nám věnovali, a přejeme všem příjemné prožití nadcházejících svátků vánočních a hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů v nadcházejícím roce 2012!

 

 • Prani_2012

 

Alena a Karel Dvořákovi

 
Nové přírůstky na farmě
Úterý, 13. prosince 2011 14:15

Vloni nám naše šikovná slepice vyseděla husu labutí.  Zřejmě však došlo k příbuzenské plemenitbě, v jejímž důsledku nemůže naše husička dovřít letky, proto dostala přezdívku Gripen. Aby se necítila tak osamělá, pořídili jsme jí kamarády: malé hejno hus landéských, jmenovitě housera a dvě husy. Gripen se však cítí daleko lépe mezi svou adoptivní rodinou - slepicemi, se kterými od útlého věku vyrůstala, a s novými kamarádkami svého druhu se příliš nekamarádí. Nu, snad se časem umoudří.


 • Gripen
 • husy_landeske

 
Opětovné ocenění naší chovatelské práce
Úterý, 15. listopadu 2011 00:44
V listopadu se každoročně koná celostátní setkání chovatelů ovcí a koz v Seči u Chrudimi. Ti si zde vyměňují chovatelské zkušenosti, debatují o novinkách v legislativě, o problematice veterinární péče a bilancují výsledky uplynulého roku. Součástí tohoto hodnocení je i vyhlášení nejlepších chovů za předchozí rok. Majitelka kozí farmy Žofín, paní Alena Dvořáková, navázala na svůj chovatelský úspěch z roku 2009 a  i tento rok získala Diplom za nejlepší chov bílé krátkosrsté kozy v roce 2010 v kategorii stád do 50 koz. Srdečně gratulujeme.
 • Diplom__od_SCHOK

 
Loučení, ach, loučení...
Pondělí, 14. listopadu 2011 12:18
Tak už je to tady: naši bílí lední medvídci jdou do světa. Jako první od nás odjela Alda a tento týden si noví majitelé přijdou pro další pejsánky. Při této představě je nám trochu smutno, ale už jsou velcí, naše zahrada je pro ně malá a kromě toho je třeba, aby si začali zvykat na nové páníčky.Každé z našich štěňátek je svým způsobem osobnost a ta by se měla vyvíjet individuálně – smečka už je pro ně malá, docházelo by ke zbytečným půtkám a zraněním.
 • stastny_majitel_Aldy
 • nejde_mi_to_do_hlavy

 
Kozí farma Žofín aneb další úspěšná prezentace v Praze
Pátek, 11. listopadu 2011 00:05
V pondělí, dne 7.11.2011, se v hotelu InterContinental konal již 5. ročník soutěže  Český houskový knedlík – perla české kuchyně, kterou každoročně pořádá Rada pro mezinárodní vztahy ve spolupráci s CzechTourismem a dalšími organizacemi. V rámci této akce jsou prezentovány české výrobky.

I kozí farmě Žofín se dostalo výsady prezentovat zde naše produkty v podobě kozích sýrů. Zájem o ně byl veliký a to nejen ze strany návštěvníků, ale i samotných zástupců organizací, které se zabývají propagací a podporou českých výrobců.
Kromě toho, že jsme se dostali do širšího povědomí hostů, jsme rovněž navázali řadu užitečných kontaktů. V průběhu večera také uskutečnil zástupce naší farmy rozhovor s redaktorkou Českého rozhlasu Sever.
 • rozhovor_pro_rozhlas
 • nase_prezentace

 
Hubertova jízda aneb rozloučení s jezdeckou sezonou
Čtvrtek, 10. listopadu 2011 23:45
V sobotu, dne 5.11.2011, prošlo kolem naší kozí farmy početné stádo koní v sedlech se svými jezdci. Ubírali se na Hubertovu jízdu s pověstným honem na lišku. Jezdci se na cvičišti místních požárníků nad vlakovým nádražím snažili strhnout liščí ohon na provizorní bráně. Pohled na koně byl  sám o sobě fascinující a inspirující. Počasí se také vydařilo, takže škoda byla jen ta, že tato zajímavá podívaná nepřilákala více diváků.
 • kocary_predjely
 • jde_se_na_lisku

PS: Více fotografií z Hubertovy jízdy k dispozici zde.
 
Převzácná návštěva
Pátek, 28. října 2011 15:19

Ve středu se na naši farmu přijela podívat početná skupinka dětí z přírodovědeckého kroužku při ZŠ v Rumburku. Ani sychravé podzimní počasí dětem nemohlo tento výjimečný zážitek pokazit. Uprostřed naší farmičky byly ve svém živlu, obdivovaly naše kozičky a ostatní zvířátka, kterými se to poslední dobou na naší farmě jen hemží. Při odchodu mnohé z dětí rázně prohlásily, že se těší na další, tentokrát však jarní výlet, aby se mohly pomazlit i s malými kůzlatky. 

 • Spolecna_fotka
 • Mazlicek
 • mazleni
 • zvedava

 

PS: Není většího zážitku než vidět ten zářivý odlesk pravého štěstí v dětských očích. Všechny problémy mizí jak mávnutím kouzelného proutku.

 
Poslední farmářské trhy roku 2011
Úterý, 18. října 2011 01:09
15. 10. 2011 se konaly v areálu pivovaru Kocour poslední letošní farmářské trhy. Počasí bylo příjemné a tak ani o zákazníky nebyla nouze. Náš stánek byl neustále v obležení kupujících, takže v poledne bylo nutno doplnit zásoby a dojet na farmu pro další sýry. I druhá “várka" kozích sýrů šla na samozřejmě dračku, takže jsme okolo 15 hodiny už neměli co prodávat.  Těší nás, že kvalitní kozí sýry mají u konzumentů stále větší oblibu. Je opravdu škoda, že v dohledné době nemůžeme zvýšit kapacitu výroby. Snad v budoucnu...
 • Stanek_farmy

 
Prezentace kozí farmy Žofín v Praze
Středa, 5. října 2011 09:44
Na pozvání Centrály cestovního ruchu CzechTourismu jsme se dne 4.10.2011 zúčastnili setkání u Rulandského vína a kozích sýrů, které pořádal právě CzechTourism v Mediálním centru ORBIS v Praze 2. V průběhu  ochutnávky výborných bílých vín účastníci setkání okusili i naše kozí sýry. V této nadmíru příjemné atmosféře také probíhala i celková prezentace kozí farmy Žofín. Zástupce médií jsme seznámili se všemi důležitými aspekty naší činnosti a na závěr promítli i krátký propagační snímek vlastní výroby. Prezentace měla velký ohlas, bylo hodně dotazů a naše farma získala i velmi užitečné kontakty. Mnozí účastníci projevili také zájem o návštěvu farmy. Všichni se nakonec jednohlasně shodli na tom, že naše sýry jsou opravdu delikátní a hořce litovali, že se Žofín nenachází blíže k Praze, aby si naše sýry mohli dopřát častěji.
 • Pohled_na_prednaskovou_mistnost
 • Zaber_z_prezentace

 
Podzimní farmářské trhy
Pátek, 30. září 2011 14:55
Naše farma se již tradičně účastní farmářských trhů v areálu pivovaru Kocour ve Varnsdorfu, kde je o naše kozí sýry nebývalý zájem. V dohledné době opět připravujeme náš stánek na účast na letošních posledních podzimních trzích, které se budou konat 15. 10. 2011 opět u pivovaru Kocour. Současně s trhy bude probíhat také pravé a nefalšované Havelské posvícení.
Přijďte se podívat a rozhodně neprohloupíte. Krom bohatého doprovodného programu budete mít totiž možnost  prohlédnout si i živá zvířata, takže na své si přijdou opravdu i ti nejmenší.
 • Stanek_01PS: Těšíme se na Vás u našeho stánku s čerstvými kozími sýry.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4